Alicja Klasik
Foto: Facebook Polskiego Związku Szermierczego

Dziś do rywalizacji podczas Mistrzostw Świata Juniorów w szermierce przystąpili szpadziści i szpadzistki. Alicja Klasik doszła do samego finału i została wicemistrzynią świata juniorek! 

Duży sukces osiągnęła polska szpadzistka Alicja Klasik. Polka w drodze do finału przechodziła jak natchniona kolejne etapy nie odnosząc żadnej porażki. Rozpoczęła od pokonania Kolumbijki Alejandry Piedrahity Gomez 15:8. W 1/32 finału odprawiła z kwitkiem Estonkę Julię Trynovą 15:10, a później w 1/16 reprezentantkę Izraela Adelę Bogdanovą 15:11. Od 1/8 zaczęła się już walka o poważne cele. Z każdym pojedynkiem coraz bliżej było do strefy medalowej. Najwięcej nerwów Klasik kosztowało starcie z Szwajcarką Vanią Gogniat, które było bardzo zacięte. Ostatecznie polska szpadzistka wyszła z niego zwycięsko 15:14. W 1/4 Klasik zmierzyła się z Kanadyjką Grace Hu i wygrała z nią 15:11. To dało jej awans do strefy medalowej. W półfinale pokonała Ukrainkę Annę Maksymenko 15:9. W walce o złoto przegrała z Amerykanką Hadley Husisian 9:15, co dało zawodnicze RMKS-u Rybnik srebrny krążek.

Pozostałe Polki zajęły miejsca poza czołową dwudziestką. Na dwudziestym pierwszym miejscu zakończyła rywalizację Kinga Zgryźniak, na dwudziestym siódmym – Gloria Klughardt, a na czterdziestym siódmym Cecylia Cieślik.

U panów mieliśmy czterech reprezentantów: Wiktora Walacha, Stanisława Dziure, Huberta Klughardta oraz Antoniego Sochę. Żadnemu z naszych juniorów nie udało się wygrać więcej niż dwóch walk, przez co ich miejsca były dalekie od czołowej trzydziestki mistrzostw. Najwyżej na trzydziestej ósmej lokacie uplasował się Walach.

Wyniki MŚJ w szpadzie kobiet:

1. Hadley Husisian

2. Alicja Klasik

3. Anna Maksymenko i Nicole Feygin


21. Kinga Zgryźniak

27. Gloria Klughardt 

47. Cecylia Cieślik 

Wyniki MŚJ w szpadzie mężczyzn:

1. Mohamed Yasseen

2. Theo Brochard

3. Samuel Imrek i Soma Somody


38. Wiktor Walach 

61. Stanisław Dziura 

111. Hubert Klughardt 

170. Antoni Socha 

Źródło: SBC Portal Sportowy

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!