Katarzyna Piter wraz z Gruzinką Kałasznikową wygrała dziś mecz półfinałowy turnieju WTA w Bogocie. „Polska” para w pokonanym polu zostawiła białorusko-brazylijski duet.

Piter i Kałasznikowa swój mecz miały rozgrywać wczoraj o 22:00 czasu polskiego, jednak opady deszczu spowodowały przesunięcie półfinału na sobotę. Rywalkami polsko-gruzińskiej pary były Białorusinka Lidia Morozowa i Brazylijka Laura Pigossi.

Pierwszy set potoczył się bardzo dobrze dla Piter i Kałasznikowej. Już w pierwszym gemie przełamały one swoje rywalki, a chwilę później zrobiły to ponownie, prowadząc już 3:0. Partię zwyciężyły rezultatem 6:2.

W drugim secie z kolei początek nie był aż tak udany, jednak w środkowej części partii Polka i Gruzinka osiągnęły przewagę 4:2. Przy wyniku 5:3 nie wykorzystały piłki setowej, jednak już w kolejnym gemie udało im się zakończyć mecz zwycięstwem 2:0 (6:2, 6:4)

W finale Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa zmierzą się z Rosjanką Chromaczową oraz Białorusinką Shymanovich.

Źródło: SBC Portal sportowy