Foto: FIE

Mistrzostwa Świata juniorów i kadetów w szermierce polskie szpadzistki kończą z tytułem mistrzowskim! Alicja Klasik, Gloria Klughardt, Kinga Zgryźniak i Cecylia Cieślik były dziś nie do zatrzymania w rywalizacji drużynowej. 

Polki były rozstawione z numerem jeden, który sugerował, że są głównymi faworytkami do złota. Tak też się stało, bo polskie reprezentantki pokonywały kolejne rywalki na drodze aż do samego finału. W nim również rozprawiły się z przeciwniczkami i sięgnęły po złoto. Polki rozpoczęły od pewnego zwycięstwa nad Meksykankami 45:21. Potem przyszedł czas na wygranie z Rumunkami – 45:27. Wydawało się, że Rumunki nawiążą większą walkę, ale w połowie starcia zdecydowanie osłabły. W ćwierćfinale naszym przyszło się mierzyć z bardzo wymagającymi rywalkami – Ukrainkami. Dzięki świetnej postawie w końcówce Klasik Polki były w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę – 38:35. W 1/2 finału starły się z Francuzkami i również z nimi wygrały – 35:31. Tutaj walka też była wyrównana, ale to Polki były uciekającymi, a nie goniącymi wynik. W finale Klasik, Klughardt, Zgryźniak oraz Cieślik walczyły z reprezentantkami USA. Nasze panie zrobiły wszystko w swoich pojedynkach aby zgarnąć złoto MŚ juniorek, i to im się udało. Zwyciężyły nad Amerykankami 45:38 i to na ich szyjach zawisły złote krążki.

Nasi szpadziści nie osiągnęli takiego sukcesu. Wiktor Wałach, Antoni Socha, Stanisław Dziura i Hubert Klughardt wygrali tylko pierwszy pojedynek ze Szwedami 42:30. W kolejnej rundzie z Włochami ulegli im 41:45, co wyeliminowało ich z walki o medale. Pozostały im zmagania o miejsca 9-16. Po wygranej z Hiszpanami 45:33, a potem przegranej z Wielką Brytania 40:45 i Uzbekistanem 40:42 Polacy zostali sklasyfikowani na dwunastej lokacie.

Wyniki MŚJ szpadzistek:

1. Polska (Klasik, Klughardt, Zgryźniak, Cieślik)

2. USA

3. Chiny

Wyniki MŚJ szpadzistów:

1. Egipt

2. Szwajcaria

3. Węgry


12. Polska (Dziura, Klughardt, Socha, Wałach)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!