Damian Szymański

Polski pomocnik Damian Szymański grający dla greckiego AEK Ateny będzie miał okazję wystąpić w Pucharze Grecji. Jego zespół wygrał wysoko 3:0 w pierwszym meczu z SFP Olympiakos i mimo, że w rewanżu przegrał 1:2 to i tak wystarczyło to do awansu do finału rozgrywek.

Właśnie dziś miał miejsce mecz rewanżowy pomiędzy AEK Ateny, a SFP Olympiakos (Pireus). Gospodarze, na swoim stadionie zwyciężyli 2:1, ale było to za mało aby odrobić straty poniesione w pierwszym spotkaniu (przegrana 0:3).

Damian Szymański na boisku zameldował się w 73. minucie zmieniając Kóstasa Galanópoulosa. W 85. minucie Polak złapał żółtą kartkę za przewinienie. Chwilę później AEK Ateny wraz z Szymańskim mogli cieszyć się z awansu do finału Pucharu Grecji, w którym zmierzą się z Lamią bądź PAOK-iem. Bardziej prawdopodobny jest ten drugi scenariusz, ponieważ w pierwszym meczu półfinałowym PAOK wygrał aż 5:1.

1/2 finału Pucharu Grecji (mecz rewanżowy):

Olympiakós SFP (Pireus) – AEK (Ateny) 2:1 (1:0)

27′ 1:0 Mathieu Valbuena

52′ 1:1 Ousseynou Ba (gol samobójczy)

57′ 2:1 In-Beom Hwang