Aleksandra Lisowska

Mamy pierwsze minimum kwalifikacyjne w lekkoatletyce na igrzyska olimpijskie w Paryżu 2024. Dziś w maratonie wywalczyła je polska reprezentantka Aleksandra Lisowska podczas zawodów w Rotterdamie!

Aleksandra Lisowska do mety maratonu (42,195 km) w holenderskim Rotterdamie dotarła jako piąta biegaczka. Jej zmagania na trasie rozpoczęły się od dobrego, równego tempa. Pokonanie pięciu kilometrów zajmowało Lisowskiej pomad siedemnaście minut, co przy utrzymywaniu takiego czasu dawało jej wynik dający kwalifikację na igrzyska. Przypominamy, że minimum wynosi 2:26,50). Polka właśnie po taki rezultat dziś biegła, o czym opowiedziała na linii mety. Kolejne odcinki pięciokilometrowe zajmowały jej okolice siedemnastu minut z drobnym okładem. Ostatnie pięć kilometrów natomiast pokonała znacznie szybciej (siedemnaście minut i dwadzieścia jeden sekund).

Lisowska na mecie maratonu mogła cieszyć się z uzyskanego minimum na Igrzyska Olimpijskie w 2024 r. oraz tegoroczne Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Piąte miejsce z czasem 2:26,44 to jej drugi wynik w karierze. Polka przyznała po biegu, że nie czuła się dzisiaj najlepiej i nie było jej stać na miejsce na podium czy zwycięstwo. Zrobiła jednak wszystko co w jej mocy aby wywalczyć minimum i to jej się udało.