Foto: pzn.pl

We wstępnym kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2023/2024 znalazło się miejsce dla polskiego turnieju, o którym mowa była już od kilku miesięcy. Jeśli wszystko dobrze pójdzie to skoczkowie będą rywalizować w połowie stycznia w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem. 

Choć do następnego sezonu Pucharu Świata zostało jeszcze kilka miesięcy to już teraz czynione są starania mające na celu ułożenie kalendarza PŚ 2023/2024. Z wstępnych ustaleń komisji FIS do spraw planowania kalendarza wynika, że polscy skoczkowie pojawią się w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem w dniach 13-21.01. W ramach polskiego turnieju rozegrane miałyby być trzy konkursy indywidualne, jeden drużynowy oraz jeden w duetach.

Puchar Świata w sezonie 2023/2024 ma liczyć łącznie trzydzieści sześć konkursów, w tym trzydzieści indywidualnych, trzy drużynowe i trzy w duetach. Zmagania mają rozpocząć się 25.11 w fińskiej Ruce, a zakończyć tradycyjnie w słoweńskiej Planicy 24.03. Z kalendarza zniknęły zawody w norweskim Lillehammer, co może być spowodowane dużymi problemami organizacyjnymi w ostatnich latach.

Najbliższe posiedzenie FIS zaplanowane jest 05.05 i to właśnie w ten piątkowy dzień może zostać zatwierdzony proponowany kalendarz zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!