Patryk Ołenczyn

Dziś rozpoczęły się Mistrzostwa Europy w zapasach. W Zagrzebiu pierwszego dnia mogliśmy emocjonować się startami trzech polskich reprezentantów w stylu wolnym. Najlepiej wypadł Patryk Ołenczyn, który jutro postara się wywalczyć brązowy medal.

Patryk Ołenczyn (kategoria 70 kg.) poniedziałkowe zmagania zaczął od starcia z Macedończykiem Fatim Velselim. Mimo, że początek rywalizacji nie układał się po myśli Polaka, który był w naprawdę bardzo trudnej sytuacji to wyszedł on z opresji i zwyciężył 11:9. W 1/4 finału polski ”wolniak” starł się z Bułgarem Ramazanem Ramazanowem, z którym przegrał z kretesem 4:11. Dobrą wiadomością dla Polaka był fakt, że Ramazanow dotarł aż do samego finału, co oznacza, że Ołenczyn będzie mógł jutro zmierzyć się w walce o trzecie miejsce z Ukraińcem Nykyforukiem.

Z niezłej strony zaprezentował się drugi z polskich ”wolniaków” Zbigniew Baranowski. (kategoria 97 kg) pokonując w pierwszej rundzie Macedończyka Nurova 5:2. Niestety w ćwierćfinale uległ Węgrowi Władisławowi Bajcajewowi 0:10 i odpadł z dalszej rywalizacji.

Najgorzej poszło Krzysztofowi Bieńkowskiemu (kategoria 65 kg.) Polak już w 1/8 finału przegrał z Rumunem Stefanem Comanem 4:2.