Kamil Czarnecki
Foto: Facebook Polski Związek Zapaśniczy

Polski zapaśnik Kamil Czarnecki zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy w kategorii 72. kg. Nikt nie obstawiał, że to właśnie 22-latek sięgnie po krążek. Tym miłym, polskim akcentem zakończyły się ME w zapasach. 

Aby powalczyć o brązowy medal Polak musiał najpierw wygrać w repasażu z Czechem Jakubem Bieleszem. Kamilowi Czarneckiego udało się to przez przewagę techniczną (9:0). Trafił więc do walki o brązowy medal Mistrzostw Europy z mistrzem świata Ali Arsalanem. Podobnie jak w przypadku pojedynku z Bieleszem polski zapaśnik w stylu klasycznym skorzystał z przewagi technicznej wygrywając z Serbem 10:2. Do tej pory Czarnecki jeszcze nigdy nie stał na podium takiej imprezy. To zdecydowanie jego największy sukces w dotychczasowej karierze zapaśniczej.

Reprezentacja Polski w zapasach kończy Mistrzostwa Europy w Zagrzebiu z trzema, brązowymi medalami. We wcześniejszych dniach w stylu wolnym wywalczyli je: Katarzyna Kowalczyk (kat. 55 kg) i Sebastian Jezierzański (kat. 86 kg). Dziś brąz w stylu klasycznym dołożył Kamil Czarnecki (kat. 72 kg).

Wyniki mężczyzn w stylu klasycznym, w kategorii 72. kg:

1. Ulwi Gamizade

2. Ibrahim Ghanem

3. Kamil Czarnecki i Selcuk Can

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!