W meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonał Widzew Łódź 3:2 po bramkach Grzegorza Tomasiewicza, Kamila Wilczka oraz Arkadiusza Pyrka.

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego Ameyaw znalazł się w sytuacji sam na sam z Wrąblem, który wybronił uderzenie zawodnika Piasta. Na uderzenie z szesnastu metrów zdecydował się Arkadiusz Pyrka jednak po rykoszecie piłka minęła bramkę rywali. Piast wyszedł na prowadzenie w 22. minucie po uderzeniu zza pola karnego Grzegorza Tomasiewicza. Piast atakował i po raz drugi umieścił piłkę w siatce Kamil Wilczek, który płaskim uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. W doliczonym czasie gry szanse na bramkę miał Ameyawa, któy w dobrej sytuacji uderzył niecelnie.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Piasta, a jeden z nich mógł zakończyć się bramką jednak uderzenie Pyrka minęło bramkę Łodzian. W 63. minucie Hlousek uderzał głową jednak nad poprzeczką. W 72. minucie Kun popełnił błąd w przyjęciu co wykorzystał Arkadiusz Pyrka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Wrąblem i pokonał bramkarza rywali. Widzew po stracie trzeciej bramki przebudził się i w 77. minucie Juliusz Letniowski uderzeniem zza pola karnego pokonał Placha. Trzy minuty później kolejną sytuację zmarnował Michael Ameyaw. Niewykorzystane sytuacja zemściły się na zespole z południa Polski gdy w 83. minucie Bartłomiej Pawłowski po indywidualnej akcji i uderzeniu z pięciu metrów pokonał Placha. W 87. minucie zakotłowało się w polu karnym Piasta jednak ostatecznie Gliwiczanie wybili piłkę z własnego pola karnego. Wynik w doliczonym czasie podwyższyć mógł Kirejczyk jednak w dobrej sytuacji uderzył daleko obok słupka.