Łukasz Niedziałek
Foto: Twitter @PZLANews

Pod nieobecność Katarzyny Zdziebło i Dawida Tomali prym w chodzie na 20. km sprawowało rodzeństwo Niedziałek. Olga Chojecka wraz z Łukaszem Niedziałkiem wywalczyli złote medale Mistrzostw Polski. W tym samym czasie szczegóły dotyczące rozstania z trenerem Robertem Korzeniowskim dopracowywała Zdziebło. 

Wczoraj polscy chodziarze i chodziarki stanęli na starcie 2. Korzeniowski Warsaw Race Walking Cup na 20 km (traktowane także jako Mistrzostwa Polski). Chód rozgrywany był w ramach cyklu World Athletics Race Walking Tour.

Wystąpić w nim miały najlepsze polskie nazwiska takie jak: Katarzyna Zdziebło czy Dawid Tomala. Ostatecznie do ich startu nie doszło, z powodu problemów zdrowotnych. Zdziebło od października 2022 r. trenowana była przez samego Roberta Korzeniowskiego. Teraz jej współpraca ze szkoleniowcem dobiega końca. Na ten moment jednak wicemistrzyni świata nie chciała zdradzić jeszcze nazwiska nowego trenera.

Przy takim obrocie spraw nie mieliśmy konkretnych faworytów do Mistrzostwa Polski. Okazało się, że najlepiej w niedzielę u pań zaprezentowała się Olga Chojecka (z domu Niedziałek), a u panów Łukasz Niedziałek. Rodzeństwo Niedziałków nie było jednak w stanie nawiązać walki z czołówką spoza kraju. Gdyby brać pod uwagę wszystkich biorących udział w zmaganiach to Olga Chojecka doszła do mety na ósmej lokacie (1:36:02), a Łukasz Niedziałek na siódmej pozycji (1:24:53).

Dla Olgi był to pierwszy seniorski złoty medal Mistrzostw Polski, a dla Łukasza drugi tytuł w karierze.

Wyniki chodu kobiet na 20 km (mistrzostwa Polski):

1. Olga Chojecka (Niedziałek)

2. Anna Zdziebło

3. Kinga Waleriańczyk

Wyniki chodu mężczyzn na 20 km (mistrzostwa Polski):

1. Łukasz Niedziałek

2. Maher Ben Hlima

3. Artur Brzozowski

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!