Jarosław Niezgoda wraz ze swoim zespołem Portland Timbers wygrał mecz III. rundy Pucharu USA przeciwko drugoligowemu Orange County SC. Polski napastnik zapisał na swoim koncie gola. Na listę strzelców wpisał się również Kacper Przybyłko w zwycięskim spotkaniu Chicago Fire z Chicago House AC, w ramach Pucharu USA. Dla obu polskich napastników były to premierowe trafienia w tych rozgrywkach. Zdecydowanie gorzej 1/32 finału będzie wspominać Dariusz Formella, który otrzymał czerwoną kartkę.

Niezgoda na boisku pojawił się w 34. minucie zmieniając Sebastiána Blanco. Trzy minuty później miał już asystę przy bramce na 1:0 Marvina Loria, a na koniec (90. minuta) zamknął spotkanie własnym trafieniem na 3:1. Mecz 1/16 finału Pucharu USA jego Portland Timbers zagra w dniach 9/10 maja.

Trafienie również w Pucharze USA, ale w barwach Chicago Fire, w meczu z Chicago House AC zaliczył Kacper Przybyłko. 30-letni napastnik wyszedł w podstawowym składzie i zagrał do 61. minuty, po czym został zastąpiony przez Giorgosa Koutsiasa. Przez godzinę gry zdołał trafić do siatki przeciwników. Nastąpiło to w 26. minucie, po podaniu Miguela Navarro. Jego zespół wygra pewnie 3:0.

Zdecydowanie gorszy występ w porównaniu do Niezgody i Przybyłki zanotował w Pucharze USA Dariusz Formella. Do tego jego Oakland Roots SC przegrało 0:1 z Sacramento Republic FC. Oba zespoły prezentują się na tym samym drugim poziomie rozgrywkowym. Formella przez całe spotkanie przebywał na boisku, a po ostatnim gwizdku puściły mu nerwy po porażce i zaatakował słownie sędzinę Laurę Rodriguez, za co został ukarany czerwoną kartką.

III. runda Pucharu USA:

• Portland Timbers – Orange County SC 3:1 (1:0)

37′ 1:0 Marvin Loria (asysta Jarosław Niezgoda)

48′ 2:0 Tyler Clegg

54′ 2:1 Milan Iloski

90′ 3:1 Jarosław Niezgoda

• Chicago Fire – Chicago House AC 3:0 (2:0)

26′ 1:0 Kacper Przybyłko

37′ 2:0 Kendall Burks

70′ 3:0 Kendall Burks

• Sacramento Republic FC 1-0 Oakland Roots SC (0:0)

49′ 1:0 Nick Ross