Fot: Twitter/PKO BP Ekstraklasa

Zagłębie Lubin pokonało w meczu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź 2:0  i oddaliło się od strefy spadkowej.

Od początku to Zagłębie dominowało i próbowało zaskoczyć Henricha Ravasa jednak Słowak za każdym razem stawał na wysokości zadania i bronił uderzenia zawodników Zagłębia. Podopieczni Waldemara Fornalika wyszli na prowadzenie Dawida Kurminowskiego, który wykorzystał zagranie pomiędzy obrońców i pokonał bramkarza rywali. Po stracie bramki Widzew ruszył do ataków i Sanchez mógł doprowadzić do wyrównania po podaniu Milosa jednak znakomicie w bramce spisał się Sokratis Dioudis.

W drugiej części spotkania Widzew atakował, a Zagłębie ograniczało się do kontrataków i mogło podwyższyć prowadzenie w 47. minucie jednak Kurminowski w dogodnej sytuacji strzelił wysoko nad bramką. W 61. minucie Terpiłowski uderzał z pola karnego jednak strzał nie sprawił problemów Sokratisowi Dioudisowi. W 90. minucie fantastycznym uderzeniem popisał się Pawłowski jednak kapitalnie piłkę na słupek sparował bramkarz Zagłębia. W doliczonym czasie gry Kacper Chodyna uderzeniem zza pola karnego ustalił wynik spotkania.