Zuzanna Cieślar
Foto: FIE

Dziś odbywały się zmagania szermiercze w szabli, w ramach Pucharu Świata w Seulu. W drabince głównej pojawiła się trójka polskich reprezentantów: Krzysztof Kaczkowski, Zuzanna Cieślar oraz Sylwia Matuszak. Najwyżej z nich była Cieślar zajmując czternastą lokatę. 

Rozpocznijmy od naszego rodzynka. Kaczkowski zaczął rywalizację od 1/32 finału pojedynkiem z Niemcem Raoulem Bonahem. Polski szablista wygrał 15-13 i awansował do 1/16 finału. Tam przyszło mu się zmierzyć z Koreańczykiem Bongilem Gu, z którym przegrał 10-15. To dało mu dwudziestą czwartą pozycję w turnieju.

U kobiet Zuzanna Cieślar w 1/32 finału trafiła na Koreankę Sebin Choi, którą pewnie pokonała 15-8. W kolejnej rundzie starła się z Francuzką Caroline Queroli. Walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie zwycięsko z niej wyszła Polka. W 1/8 finału musiała uznać wyższość Greczynki Theodory Gkountoury (13-15). Cieślar została sklasyfikowana na czternastym miejscu. Zdecydowanie gorzej poszło Sylwii Matuszak, która przegrała już w pierwszym pojedynku z Hiszpanką Araceli Navarro (14-15) i musiała pogodzić się z dopiero pięćdziesiątą siódmą lokatą.

Wyniki szabli mężczyzn:

1. Sanguk Oh

2. Sandro Bazadze

3. Matteo Neri

3. Aron Shilagyi


24. Krzysztof Kaczkowski

Wyniki szabli kobiet:

1. Theodora Gkountoura

2. Sara Balzer

3. Olga Kharlan

3. Misaki Emura


14. Zuzanna Cieślar

57. Sylwia Matuszak 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!