Najpierw trzy zwycięstwa w grupie C Beach Pro Tour Elite16 w brazylijskiej Uberlandii, a teraz wygrana w 1/4 finału z amerykańską parą Chaimem Schalkiem i Trim Bournem 2:0. Takim osiągnięciem na ten moment mogą pochwalić się polscy siatkarze plażowi Bartosz Łosiak i Michał Bryl.

Już w pierwszym secie Polacy szybko pokazali kto tutaj rządzi. Nie minęło kilkanaście minut i prowadzili 9:3, po tym jak kilka razy blokiem popisał się Bryl, a w obronie nie raz piłki wyciągał Łosiak. Później gra toczyła się punkt za punkt, co nie przeszkadzało polskim siatkarzom, którzy mieli wypracowaną sporą zaliczkę punktową. W połowie seta Amerykanie zbliżyli się na cztery oczka. To było jednak wszystko na co było ich stać w tej partii. Końcówka już zdecydowanie należała ponownie do Bryla i Łosiaka, którzy ”rozjechali” duet Schalk & Bourne wygrywając 21:13.

Równie dobrą grę zaprezentowali polscy siatkarze plażowi w drugim secie. Podobnie jak w pierwszym odskoczyli na kilka oczek przewagi, po tym jak serią świetnie przekładał ręce w bloku Bryl. Do tego doszły jeszcze błędy własne Amerykanów i tablica wyników wskazywała na 7:2 dla Polaków, a po chwili 15:6. Dla pary Schalk i Bourne była to wręcz kompromitacja. Siatkarze amerykańscy wzięli się do gry zbyt późno. Co prawda zdołali odrobić część strat, ale do zwycięstwa zabrakło im bardzo wiele. Bartosz Łosiak i Michał Bryl zakończyli mecz wynikiem 21:15 i w całym spotkaniu 2:0.

Dziś Polacy w półfinale (15:00) zmierzą się z parą czeską Ondrejem Perusicem i Davidem Schweinerem. Jeśli zwyciężą zagrają w finale, w przypadku przegranej będzie ich czekał mecz o brązowy medal. Już teraz wiadomo, że dzięki dobrej postawie w tym turnieju Bryl i Łosiak zainkasują kilkaset punktów do rankingu olimpijskiego, co znacząco przybliży ich do awansu na igrzyska 2024 w Paryżu.