Fot: Piotr Cichowski/Polski-Sport.pl

W ostatnim spotkaniu eliminacji mistrzostw Europy reprezentacja Polski pokonała w Ostrowie Wielkopolskim Łotwę 31:14.

Prowadzona przez Marcina Lijewskiego reprezentacja awans do finałów zapewniła sobie po zwycięstwie z Włochami i Polacy przystępowali do ostatniego spotkania bez presji. Biało-Czerwoni od początku dominowali, a Marcin Lijewski rotował składem, a mimo zmian reprezentacja pewnie prowadziła (6:1). Przewaga pięciu bramek otrzymywała się do końcowych minut pierwszej połowy gdy Polacy przyśpieszyli grę i schodzili na przerwę prowadząc 16:9, a w reprezentacji zadebiutował Ksawery Gajek.

W drugiej części spotkania gra nie zmieniła się i to Polacy dyktowali warunki gry i po 42. minutach prowadzili już 21:11. W Polskiej bramce dobrze spisywał się Jakub Skrzyniarz, który bronił znakomicie w polskiej bramce. Biało-Czerwoni ostatecznie wygrali 31:14 i z całą pewnością wypadli lepiej niż w wyjazdowym spotkaniu z Włochami.

Polacy zajęli w swojej grupie drugie miejsce za Francją, która zakończyła eliminację z kompletem zwycięstw.