Foto: worldathletics.org

Nowym trenerem polskiego biegacza na 400. metrów przez płotki (w przeszłości) i na 800. metrów (aktualnie) został Aleksander Matusiński. Wybór Patryka Dobka w tej kwestii może zaskakiwać, bo Matusiński kojarzony był do tej pory z dystansem 400. metrów. 

Brązowy medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio na 800. metrów po dwóch latach współpracy zmienił trenera. Szkoleniowcem Patryka Dobka nie jest już Zbigniew Król. Polski biegacz za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przedstawił swojego nowego trenera. Został nim Aleksander Matusiński, który prowadzi chociażby Justynę Święty Ersetic czy od niedawna Kornelię Lesiewicz. Do tego Matusiński dowodzi polską sztafetą kobiecą 4×400 metrów.

Dziwić więc może fakt, że do jego ekipy dołączył średniodystansowiec Patryk Dobek. Należy przypomnieć, że wcześniej Dobek biegał 400. metrów, ale przez płotki. Czy zatem kolejny raz zdecyduje się na zmianę konkurencji lub powrót do korzeni? A może po prostu zmieni trening, ale nadal będzie chciał startować na 800. metrów?

Tego na ten moment nie wiemy. Celem jednak jest jak najlepsze przygotowanie do igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!