Maciej Maciusiak
Foto: Twitter @maciej_szemraj

Zmiany czekają polskich skoczków narciarskich występujących w kadrze B. Od przyszłego sezonu nie będzie ich już trenować polski szkoleniowiec Maciej Maciusiak. Prawdopodobnie następca dotychczasowego szkoleniowca zaplecza będzie ktoś z zagranicy. 

Z informacji zdobytych przez polskich dziennikarzy wynika, że na rozpoczętym w czwartek zgrupowaniu w Spale przebywa około piętnastu skoczków z kadry A i B. Wśród nich jest też Dawid Kubacki, który musiał przerwać końcówkę sezonu z racji na bardzo trudny stan zdrowia jego żony Marty Kubackiej.

Nie ma jednak dotychczasowego trenera kadry B polskich skoczków – Macieja Maciusiaka. Wszystko więc wskazuje, że nie będzie on angażował się w przygotowania polskiej kadry do sezonu 2023/2024. 41-letni szkoleniowiec od dobrych kilkunastu lat zawsze znajdował się w sztabie szkoleniowym polskiej reprezentacji. Tym razem go nie będzie.

Nowego trenera kadry B Polski Związek Narciarski ma ogłosić już niedługo. Ma to być ktoś z zagranicy. Działacze  nie muszą spieszyć się z komunikatem. Pierwsze zawody na igielicie odbędą się dopiero na przełomie czerwca/lipca podczas Igrzysk Europejskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!