Flavio Paixao
Foto: Twitter @Eugeniogonza2

Lechia Gdańsk za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych przekazała, że portugalski napastnik Flavio Paixao opuści ”biało-zielonych” wraz z końcem obecnego sezonu. 

Paixao jest prawdziwą legendą gdańszczan, ale też całej PKO BP Ekstraklasy. Portugalczyk w polskiej lidze występował od sezonu 2013/2014. Swoją przygodę zaczynał w Śląsku Wrocław, a później przeprowadził się na północ Polski, do Lechii Gdańsk. Nie ma drugiego tak bramkostrzelnego zagranicznego piłkarza w Ekstraklasie jak Flavio Paixao. Napastnik trafiał do bramki sto osiem razy, co jest niewątpliwym rekordem. W barwach Lechii Gdańsk zdobywał takie trofea jak Puchar Polski, Superpuchar Polski. Miał też okazję zagrać w europejskich rozgrywkach. 38-latek już dawno mówił o odejściu po sezonie 2022/2023 i właśnie tak się stanie.

W tym sezonie PKO BP Ekstraklasy wystąpił dwadzieścia cztery razy strzelając siedem bramek. To nie pomogło gdańszczanom, którzy są w tragicznej sytuacji w tabeli i prawdopodobnie spadną do Fortuny I Ligi.

Mecz pożegnalny w Lechii Gdańsk Flavio Paixao rozegra 20. maja o godzinie 20:00 na własnym stadionie przeciwko Legii Warszawa.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!