Lekkoatleci powoli rozpoczynają rywalizację w sezonie letnim. Na pierwsze starty w ramach Diamentowej Ligi w Dosze zdecydowało się czworo Polaków.

Na starcie mogliśmy podziwiać dwie czterystumetrówki: Natalię Kaczmarek i Justynę Święty-Ersetic, skoczka wzwyż Norberta Kobielskiego oraz powracającą do rywalizacji po kontuzjach Angelikę Cichocką na 1500 metrów.

Najlepszą formą z całej tej czwórki aktualnie dysponuje Kaczmarek, która zajęła trzecie miejsce z czasem 51,64 s. Warto zaznaczyć, że Polka jeszcze nigdy w tak dobrym tempie nie rozpoczynała sezonu letniego. Do tego jej wynik jest drugim na listach europejskich w obecnym sezonie. Gorzej poszło Justynie Święty-Ersetic, ale Polka uprzedzała przed startem, że nie ma co jeszcze liczyć na bardzo szybkie bieganie. Na metę wpadła jako siódma zawodniczka z czasem 53,08 s.

Na pechowym miejscu dla sportowca – czwartym zawody ukończył Norbert Kobielski. Polski skoczek wzwyż zaliczył przy pierwszym podejściu próbę na 2,15 m. i 2,18. Schody zaczęły się na wysokości 2,21 m, której nie był w stanie dziś pokonać.

Na 1500 m. wystartowała Angelika Cichocka. Polka dopiero powoli wraca do swojej dyspozycji, po kontuzjach, które ją męczyły. Przez to też zresztą odpuściła sobie totalnie sezon halowy. Polska biegaczka dobrze wytrzymała pierwszą część dystansu, w drugiej zaczęła coraz więcej tracić i ostatecznie ukończyła bieg na trzynastym miejscu (4:17,75).