Foto: berkutschi.com

Kadrę B od przyszłego sezonu będzie prowadzić Czech – David Jiroutek. Polski Związek Narciarski nie ogłosił tego jeszcze oficjalnie, ale Czech w rozmowach z różnymi mediami zdradził, że zostanie szkoleniowcem zaplecza reprezentacji Polski. 

Jiroutek nie jest postacią anonimową w skokach narciarskich. Pracował zarówno dla swoich rodaków, Francuzów jak i Włochów. U wszystkich był doceniany, a efekty jego pracy były widoczne chociażby w ostatnim sezonie, w postaci niezłej formy Giovanniego Bresadoli czy pojedynczych przebłysków Alexa Insama.

Nadal bez zmian pozostawać będzie w kadrze B asystent trenera, którym ostatnio za kadencji Macieja Maciusiaka był Radek Żidek (również Czech). Zatem dwóch trenerów czeskich będzie odpowiadało za jak najlepsze przygotowanie polskiej kadry B. Kto się w niej znajdzie? Tego jeszcze nie wiadomo, ale na dniach PZN ma ogłosić składy zarówno kadry A jak i reszty. Na ten moment pewne jest, że w zespole A znajdzie się sześciu polskich skoczków, co jest niewielką zmianą w stosunku do ubiegłego sezonu, gdzie było pięć nazwisk.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!