70 bramek padło w spotkaniu 26. kolejki kobiecej PGNiG Superligi. Piotrcovia uległa na swoim terytorium MKS FunFloor Lublin, którego wyjazdowe zwycięstwo znacząco przybliża do wicemistrzostwa kraju.

Wynik spotkania otworzyła Silvie Polaskova, ale już po chwili wyrównała Paulina Masna. Raz jeszcze prowadzenie dała Piotrcovii Magdalena Drażyk, ale Masna drugi raz z rzędu wyrównała. Kolejne minuty należały już do przyjezdnych. MKS Funfloor Lublin powiększał przewagę, która w 13. minucie wynosiła już sześć bramek (10:4). Piotrcovia próbowała odrabiać straty, ale momentami była wręcz bezradna. Zespół Piotra Dropka zakończył pierwszą część gry z wynikiem 21:14.

Przez dziesięć minut drugiej połowy nadal stroną dominującą były przyjezdne. W 43. minucie, po rzucie Patrycji Nogi MKS FunFloor wygrywał już 32:21. I wtedy coś w lubelskim zespole się zacięło. Chciał dokończyć mecz jak najmniejszym nakładem sił, ale niewiele brakowało, aby obróciło się to przeciwko przyjezdnym. Ambitnie walcząca Piotrcovia w 58. minucie przegrywała już tylko 32:35 i miała piłkę. Nie rzuciła jednak bramki, a chwilę później najlepsza zawodniczka meczu Magda Więckowska pokonała Oliwię Suligę i zapewniła trzy punkty swojej drużynie.

– Inne były przedmeczowe założenia, a inna zupełnie ich realizacja. Nie da się wygrać meczu, w którym gramy tak słabą pierwszą połowę. Pod koniec podgoniłyśmy nieco wynik, który nie wygląda tak źle. Ale mimo wszystko uważam, że zagrałyśmy słabe zawody – oceniła spotkanie Agata Cecotka, trenerka Piotrcovii.

– Zagraliśmy bardzo dobrą pierwszą połowę i dziesięć minut drugiej. Później chcieliśmy dowieźć ten korzystny wynik i Piotrcovia odrobiła większość strat. Przed nami jeszcze dwa bardzo ważne mecze. Chcemy jako pierwszy zespół w tym sezonie odebrać punkty Zagłębiu. Gramy u siebie i gorąco w to wierzę – powiedział po wygranej Piotr Dropek, szkoleniowiec MKS FunFloor.

MKS Piotrcovia – MKS FunFloor Lublin 33:37 (14:21)

Piotrcovia: Opelt, Suliga – Drażyk 4, Radushko 1, Oreszczuk 5/2, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 1, Sobecka, Szczepanek 2, Trbović 2, Świerczek 2, Waga 6, Jureńczyk 2, Schneider 2.