Dzisiaj na Polsat Plus Arena Gdańsk, miejscowa Lechia podejmowała Zagłębie Lubin. „Lechiści” musieli zrobić absolutnie wszystko aby zachować przynajmniej matematyczne szanse na utrzymanie się w PKO Ekstraklasie. Gdańszczanie przegrali jednak z ekipą prowadzoną przez Waldemara Fornalika 1:3 i tym samym spadek Lechii po tym sezonie stał się faktem.

W 2. minucie gry Łukasz Łakomy strzałem z dystansu starał się zaskoczyć Dušana Kuciaka. Golkiper Lechii Gdańsk nie miał jednak problemów z tym uderzeniem i pewnie złapał piłkę. Kilka minut później świentym uderzeniem z dystansu popisał się Diabate, który obił słupek bramki Dioudisa. W 15. minucie po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Zwoliński stanął przed szansą na zdobycie pierwszej bramki. Napastnik Lechii, strzałem głową uderzył jednak tylko w boczną siatkę. Co się odwlecze to nie uciecze, bo już minutę później Jarosław Kubicki precyzyjnym strzałem z pierwszej piłki, umieścił futbolówkę w siatce i otworzył wynik spotkania. Gdańszczanie całkowicie kontrolowali przebieg meczu. Spokojnie rozgrywali piłkę i raz po raz stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, praktycznie zamykając na własnej połowie piłkarzy Zagłębia Lubin. Podopieczni Waldemara Fornalika ostatecznie byli w stanie strzelić wyrównującą bramkę. Po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Poletanovicia, strzałem głową piłkę w siatce umieścił środkowy obrońca gości – Bartosz Kopacz. W pierwszej połowie nie padło już więcej bramek. Piłkarze schodzili na przerwę przy wyniku 1:1.

Na początku drugiej połowy Zagłębie Lubin stworzyło sobie kilka sytuacji do strzelenia gola. Tą najgroźniejszą, strzałem z woleja kończył Łukasz Łakomy. Futbolówka przeszła jednak obok bramki. W 59′ gry po dośrodkowaniu wprowadzonego na boisko chwilę wcześniej Durmusa, strzałem głową Joel Abu Hanna próbował zaskoczyć Dioudisa. Golkiper „Miedziowych” nie miał jednak najmniejszego problemu ze złapaniem tego uderzenia. Niespełna 6 minut później prawą flanką ruszył diabate. Strzał Malijczyka na poprzeczkę sparował jednak Sokratis Dioudis. W 71. minucie Kacper Pieńko kapitalnie położył Abu Hannę , zagrał do Poletanovicia, który świetnie wyłożył piłkę do Kacpra Chodyny. Polak precyzyjnym strzałem po ziemi wpakował piłkę do siatki. Zagłębie prowadziło w Gdańsku 2:1. W drugiej części spotkania, podobnie jak w pierwszej połowie „Lechiści” częściel utrzymywali się przy piłce. Wiele z tego jednak nie wynikało, bo mimo kilku groźnych okazji, nie zdołali pokonać Sokratisa Dioudisa. W 89. minucie bramkę dla Zagłębia zdobył Kacper Pieńko i tym samym ustalił wynik meczu. Lechia Gdańsk przegrała ten mecz 1:3 i po tym sezonie pożegna się z PKO Ekstraklasą.