Fot: M. Houry/facebook.com/CDEssonne

FC Fleury przegrało z Montpellier w 20. kolejce francuskiej Division 1 Arkema. Bardzo szybko gospodynie na prowadzenie wyprowadziła swoim golem Ewelina Kamczyk, lecz przyjezdne odrobiły straty z nawiązką i finalnie wygrały 2:1.

Reprezentantka Polski wybiegła w podstawowym składzie Fleury, natomiast Dominika Grabowska zasiadła na ławce rezerwowych. Ewelina Kamczyk piłkę w siatce umieściła już w 4. minucie po dograniu Rosemonde Kouassi. Nieco ponad kwadrans przed przerwą 1:1 trafiła jednak Maëlle Lakrar.

Po zmianie stron skuteczniejsze były przyjezdne. W 57. minucie Nérilia Mondésir wyprowadziła Montpellier na prowadzenie swoim golem. W odrabianiu strat gospodyniom miała pomóc wprowadzona po godzinie gry Dominika Grabowska. Niewiele to zmieniło, tak samo jak wejście w 72. minucie utalentowanej Aïrine Fontaine, która zastąpiła Ewelinę Kamczyk. Fleury nie zdołało wyrównać, tym bardziej, że mecz musiało kończyć w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę w 88. minucie obejrzała bowiem Sarah Kassi.

Drużyna dwóch reprezentantek Polski cały czas znajduje się na trzecim miejscu w tabeli, które daje prawo gry w eliminacjach Ligi Mistrzyń. Taki sam dorobek punktowy ma Paris FC, które jednak swój mecz 20. kolejki rozegra dopiero jutro. Terminarz sprzyja jednak Fleury, bowiem przed paryżankami derbowe starcie z PSG, którym nie będzie łatwo wyszarpać choćby punktu. Jeśli brązowe medalistki z poprzedniego sezonu nie sprawią niespodzianki w derbach, a zespół Eweliny Kamczyk i Dominiki Grabowskiej wygra dwa ostatnie mecze ligowe, wówczas nasze reprezentantki wywalczą sobie prawo gry w kwalifikacjach UEFA Women’s Champions League. Wiele wskazuje na to, że Fleury tylko w przypadku kompletu punktów w ostatnich kolejkach zdoła się dostać do Ligi Mistrzów. W ich terminarzu pozostało Bordeaux oraz Guingamp.