Foto: pzn.pl

Puchar Świata w skokach narciarskich w sezonie 2023/2024 zawita do Szczyrku. Ostatni raz dwanaście lat temu obiekt Skalite gościł skoczków w ramach LGP.  Zanim jednak nastąpi PŚ na działaczy czeka sprawdzian podczas Letniego Grand Prix. Już teraz wiadomo, że będą potrzebne drobne renowacje. 

Do Szczyrku elita skoczków zjedzie 17. stycznia 2024 r. To właśnie wtedy odbędą się zawody Pucharu Świata na Skalite. Będą one organizowane jako drugi konkurs w ramach polskiego turnieju. Szczyrk dołączy do Wisły i Zakopanego, w którym również będą się odbywać zawody. Komitet organizacyjny w Szczyrku stanie też przed zadaniem dobrego zaprezentowania się podczas konkursu Letniego Grand Prix (4-6. sierpnia 2023). Będzie to bezpośredni sprawdzian przed podejściem do organizacji Pucharu Świata w Szczyrku.

Dla polskich skoków narciarskich będą to również przełomowe zawody. Do tej pory skoczkowie rywalizowali tylko na obiektach w Wiśle czy Zakopanem. Teraz jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem kalendarzu Pucharu Świata w skokach narciarskich na sezon 2023/2024 to Szczyrk będzie trzecim polskim miastem, który doczeka się zmagań skoczków narciarskich. Jednocześnie Skalite zostanie pięćdziesiątym dziewiątym miejscem, w którym były rozgrywane kiedykolwiek zawody Pucharu Świata.

Sekretarz Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel zdaje sobie sprawę, że przed Szczyrkiem dużo pracy, żeby dopracować obiekt do użyteczności. Przede wszystkim chodzi o trybuny. Możliwe, że trzeba będzie postawić dodatkową. Do tego kwestia umiejscowienia szatni dla skoczków czy biura prasowego dla mediów. Poza pomieszczeniami trzeba będzie również zmodernizować rozbieg. Potrzebne będą dodatkowe trzy belki od dołu, żeby nie zabrakło platform startowych chociażby do skracania rozbiegu (jeśli nastanie taka potrzeba). Dyrektor COS w Szczyrku Tomasz Laszczak zapewnił, że wszystkie te rzeczy będą gotowe już na Letnie Grand Prix w sierpniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!