Foto: Facebook Polski Związek Szermierczy

Wczoraj podczas szermierczego Pucharu Świata w bułgarskim Płowdiw polskie florecistki w rywalizacji drużynowej wywalczyły sobie siódme miejsce. To pierwsze zawody, w których na konto Polek trafiły punkty do rankingu olimpijskiego, tak ważnego w kontekście wyjazdu do Paryża 2024.  Siódmą lokatę zajęli również polscy floreciści podczas zmagań drużynowych w Acapulco.

Polki rywalizowały w składzie: Marika Chrzanowska, Martyna Jelińska, Hanna Łyczbińska i Julia Walczyk-Klimaszyk. W 1/16 finału polskie florecistki rozpoczęły od pogromu nad reprezentacją Salwadoru (45-19). Poradziły sobie też później w 1/8 finału wygrywając z Hiszpankami 45-39. Dobra passa zakończyła się w ćwierćfinale, kiedy trafiły na pierwsze w rankingu Włoszki. Polki nie potrafiły nawiązać z nimi walki przegrywając wysoko 25-45. Pozostały więc im zmagania o miejsca 5-8. Siódmą pozycję polskie florecistki zdobyły po przegranej z Japonkami 37-45, a później po zwycięskim pojedynku z Niemkami 45-42.

Polscy floreciści startowali w Acapulco, ale nie odnieśli tam większych sukcesów. Najlepszy z Polaków – Andrzej Rządkowski odpadł już w drugiej rundzie z Egipcjaninem Alaaeldinem Abouelkassem przegrywając 7-15. Lepiej Polacy wypadli w turnieju drużynowym, gdzie podobnie jak nasze panie zajęli siódme miejsce. W walce o tą lokatę pokonali Egipt 45-28, a wcześniej wygrywali z Salwadorem 45-16, Brytyjczykami 45-40. W ćwierćfinale polegli z USA 35-45, a potem z ekipą Hong Kongu 42-45.

W Kolumbii natomiast trwały zmagania Grand Prix polskich szpadzistek. Najlepiej ku zaskoczeniu pokazała się Kamila Pytka kończąc zawody na 32. miejscu. Dwie lokaty niżej sklasyfikowana została Renata Knapik-Miazga. Pozostałe Polki uplasowały się poza czołową czterdziestką. Pytka w drodze do trzydziestego drugiego miejsca pokonała Hiszpankę Lixandru 14-9, Szwajcarkę Buech 15-9 oraz swoją koleżankę reprezentacyjną Knapik-Miazgę 9-8. W ćwierćfinale musiała uznać wyższość Estonki Embrich 9-15.

Wyniki drużynowego PŚ florecistek w Płowdiw:

1. Francja

2. Włochy

3. USA


7. Polska 

Wyniki PŚ florecistów w Acapulco: 

1. Mohamed Hamza

2. Ka Long Cheung

3. Tommaso Marini


23. Andrzej Rządkowski

63. Leszek Rajski 

66. Michał Siess

79. Adam Podralski 

95. Jan Jurkiewicz 

Wyniki PŚ drużynowego florecistów w Acapulco:

1. Francja

2. Japonia

3. Korea


7. Polska 

Wyniki PŚ Grand Prix szpadzistek w Cali:

1. Man Wai Vivian Kong

2. Marie-Florence Candassamy

3. Nathalie Moellhausen

3. Rossella Fiamingo


32. Kamila Pytka

34. Renata Knapik-Miazga

42. Magdalena Swatowska-Węglarczyk

63. Anna Mroszcza

74. Ewa Trzebińska 

95. Magdalena Pawłowska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!