Foto: Twitter Statman Dave

Z takich wyróżnień ciężko się cieszyć. Angielski portal ”Football365.com” zdecydował się stworzyć zestawienie najgłupszych przenosin w tym sezonie w Premier League. Niestety wśród nich wymienione jest również wypożyczenie polskiego defensora Jana Bednarka z Southampton do Aston Villi. 

Na całe szczęście dla polskiego obrońcy w rankingu na najgłupsze przenosiny jest on wymieniony dopiero na szóstym, a nie którymś z czołowych miejsc. Tak czy tak jednak trzeba przyznać, że jego wypożyczenie z Southampton do Aston Villi na początku obecnego sezonu było niepotrzebne. Polak rozegrał tam zaledwie cztery spotkania i jak szybko wyjechał tak szybko wrócił (spędził tam zaledwie cztery miesiące, od września do stycznia)

Aston Villa wypożyczając Bednarka widziała w nim defensora, który da im energię, agresję, doświadczenie, dobre warunki fizyczne. Ostatecznie Polak nie miał za wiele szans na zaprezentowanie tego wszystkiego. Po powrocie do Southampton nadal sytuacja Bednarka nie wygląda kolorowo. Jego aktualny zespół plasuje się na ostatnim miejscu w tabeli Premier League. Bardzo możliwe, że w przyszłym sezonie czeka ich gra w Championship. Do bezpiecznej lokaty drużyna z Janem Bednarkiem traci osiem oczek, a zostały tylko trzy kolejki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!