foto:bmstal.pl

Podobnie jak w dwóch pierwszych potyczkach w Ostrowie Wielkopolskim potoczył się także trzeci mecz w Słupsku pomiędzy Grupą Sierleccy Czarni a BM Stal w ćwierćfinałowej rywalizacji play-off. Stal wypracowała sobie początkiem meczu bezpieczną przewagę, nie oddając jej do końca.

Na początku spotkania obie drużyny miały problemy ze skutecznością, ale szybciej sytuację opanowali przyjezdni. Po trafieniach Damiana Kuliga i Michała Michalaka mieli już 11 punktów przewagi! David DiLeo lekko poprawiał wynik dla słupszczan, ale ostatecznie po 10 minutach było 11:19. W drugiej kwarcie różnica na korzyść ostrowian wzrastała do 10 punktów po rzutach Jakuba Garbacza i Mateusza Zębskiego. Grupa Sierleccy Czarni co prawda zbliżali się jeszcze na pięć punktów dzięki zagraniom Jakuba Musiała, ale ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się niskim wynikiem 24:31.

Zespół trenera Andrzeja Urbana w trzeciej kwarcie szybko zanotował serię 10:0 i po trafieniach Nemanji Djurisicia oraz Ojarsa Silinsa prowadził nawet 15 punktami! Co prawda Mikołaj Witliński i Michał Chyliński potrafili nawiązać rywalizację, ale wydawało się, że to przyjezdni wszystko kontrolują. Dzięki trójce Adonisa Thomasa po 30 minutach było 42:55. W kolejnej części spotkania niewiele się zmieniało. Grupa Sierleccy Czarni ambitnie starali się walczyć o korzystny wynik, ale ostrowianie ciągle byli zdecydowanie lepsi. Na około dwie minuty przed końcem rzuty Brae Iveya pozwoliły ekipie trenera Mantasa Cesnauskisa zbliżyć się na siedem punktów. Mimo to BM Stal wytrzymała końcówkę, wygrała mecz 77:70 i całą serię ćwierćfinałową 3-0!

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk – BM Stal Ostrów Wielkopolski 70:77 (11:19, 13:12, 18:24, 28:22)

Grupa Sierleccy Czarni: Billy Ivey Iii 16, David Dileo 16, Mikołaj Witliński 12, Jakub Musiał 10, Jakub Schenk 10, Bartosz Jankowski 2, Paweł Leończyk 2, Michał Chyliński 2, De’quon Lake 0

BM Stal: Aigars Skele 16, Michał Michalak 15, Ojars Silins 14, Damian Kulig 10, Jakub Garbacz 10, Adonis Thomas 7, Mateusz Zębski 3, Nemanja Djurisić 2, Markus Loncar 0.

Źródło: Biuro prasowe Energa Basket Liga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!