Foto: Facebook/Aluron CMC Warta Zawiercie

Dzisiaj na hali w Zawierciu odbyło się czwarte spotkanie o brązowy medal w tegorocznych rozgrywkach Plus Ligi. Aluron CMC Warta Zawiercie podejmowała Asseco Resovię Rzeszów. Po pięciosetowym boju lepsi okazali się siatkarze z Zawiercia i wrócili do gry o „brąz”.

Na początku pierwszej partii po zepsutym ataku Kovačevicia, rzeszowianie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (8:6). Długo się nim jednak nie nacieszyli. W boisko nie trafił Bucki, a Bartosz Kwolek asem serwisowym doprowadził do wyrównania. Następnie Defalco świetnym blokiem zatrzymał Michał Szalacha i zawiercianie wypracowali sobie jedno „oczko” zaliczki (9:8). Po długiej grze punkt za punkt, na rzeszowską ścianę nadział się Zniszczoł i tym samym goście objęli prowadzenie 16:13. Chwilę później trudną piłkę skończył Tomasz Piotrowski i Resovia prowadziła już 18:14. Po asie serwisowym Jakuba Buckiego, rzeszowianie wypracowali sobie pięciopunktową zaliczkę (20:15). Siatkarze z Rzeszowa nie wypuścili już tej przewagi i po kolejnym punktowym bloku wygrali pierwszą partię 25:19.

W drugą partię ponownie lepiej weszła Asseco Resovia Rzeszów. Goście po świetnym ataku Piotrowskiego prowadzili w Zawierciu już 7:3. Rzeszowianie cały czas powiększali swoją przewagę. Siatkę świetnie „wyczyścił” Fabian Drzyzga, a skutecznym atakiem z pipe’a popisał się Defalco. Tym samym Resovia objęła pięciopunktowe prowadzenie (11:6). Siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie stanowili w tym secie jedynie tło dla świetnie dysponowanej Resovii. Podopieczni Michała Winiarskiego nie byli w stanie się choćby zbliżyć do rywali i mieli ogromne problemy z przyjęciem i skutecznością ataku. Rzeszowianie nic sobie z tego nie robili i po dobrym bloku Drzyzgi prowadzili już 17:11. Następnie dwa asy serwisowe dołożył Bucki i wyprowadził gości na ośmiopunktowe prowadzenie (19:11). Dominację Asseco Resovii Rzeszów w tej partii potwierdził kolejny skuteczny atak Tomasza Piotrowskiego. Podopieczni Giampaolo Medeiego zwyciężyli w drugim secie 25:19.

W trzeciej partii oglądaliśmy zdecydowanie inną siatkówkę w wykonaniu Warty Zawiercie. Świetnie piłkę do ciasnego skosu zmieścił Kovačević i dał swojej drużynie 5 punktów przewagi (8:3). Tym razem to rzeszowianie nie mogli znaleźć sposobu na  świetną grę gospodarzy, którzy po punktowym bloku Kovačevicia prowadzili już 15:9. Podopieczni Michała Winiarskiego konsekwentnie powiększali przewagę i po błędzie na zagrywce Jakuba Buckiego, mieli już 7 „oczek” zaliczki (19:12). Na blok nadział się Čebulj i rzeszowianie przegrywali 12:20. Jednostronną trzecią partię skutecznym atakiem z prawego skrzydła skończył Dawid Konarski. Gospodarze wygrali 25:17 i włączyli się do walki o brązowy medal.

Początek czwartej partii był niezwykle wyrównany. Siatkarze z Zawiercia wiedzieli, jaka jest stawka tego seta, przegrana oznaczała zajęcie 4. miejsca i brak gry w Lidze Mistrzów. Kovačević szczenie ustawił blok i zatrzymał Buckiego. Tym samym dał gospdarzom prowadzenie 8:6. Skutecznym atakiem ze środka, Michał Szalacha podwyższył przewagę do trzech „oczek” (13:10). Asem serwisowym popisał się Kovačević i dał swojej drużynie prowadzenie 17:13. Gospodarze po raz kolejny dobrze ustawili blok, na który nadział się Muzaj i zawiercianie mieli 5 punktów przewagi (20:15). Końcówka seta zapowiadała się niezwykle emocjonująco, bo za sprawą autowego ataku Kochanowskiego, Resovia zbliżyła się do siatkarzy Aluronu CMC Warty Zawiercie na zaledwie 1 punkt (22:23). Ostatecznie zwycięsko z tej partii wyszli „Jurajscy Rycerze”, którzy po skończonym ataku Dawida Konarskiego pokonali Resovię 25:23, a w całym meczu doprowadzili do remisu 2:2.

Na początku piątej partii po spektakularnej akcji atak skończył Kovačević i dał gospodarzom prowadzenie 2:1. Wynik podwyższył autowy atak jakuba Buckiego (3:1). Chwilę później asa dołożył Kwolek i wyprowadził swoją drużynę na czteropunktowe prowadzenie (5:1). Po zmianie stron świetnie rzeszowski blok obił wspomniany wcześniej Bartosz Kwolek i podwyższył przewagę do pięciu „oczek” (10:15). Piłkę meczową, skutecznym atakiem ze środka skończył Michał Szalacha i tym samym Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał u siebie Asseco Resovię Rzeszów 3:2 i ponownie włączył się do gry o brązowy medal.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Asseco Resovia Rzeszów 3:2 (19:25, 19:25, 25:17, 25:23, 15:9)   
MVP: Dawid Konarski
Aluron CMC Warta Zawiercie: Waliński, Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski, Kalembka, Danani, Tavares, Makoś, Kozłowski, Dulski, Rajsner, Szalacha, Wieczorek, Kovačević, Łaba
Asseco Resovia Rzeszów: Krulicki, Muzaj, Kędzierski, Kozamernik, Bucki, Borges, Kochanowski, Piotrowski, Drzyzga, Potera, Zatorski, Mordyl, Čebulj, Defalco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!