Podczas drugiego dnia Pucharu Świata w kajakarstwie Polacy zdobyli cztery medale, w tym jeden w konkurencji olimpijskiej.

W węgierskim Szeged trwają zmagania w sprintach kajakarskich.

W kategorii C2 na 1000 metrów srebrny medal wywalczyli sobie Łukasz Witkowski i Dominik Nowacki. Polacy ulegli tylko i wyłącznie Rumunom. Drugi nasz duet Juliusz Kitewski oraz Krystian Hołdak finiszował na piątym miejscu.

Z dwóch medali mogliśmy cieszyć się w kategorii K1 na 1000 metrów. Zarówno Justyna Iskrzycka jak i Anna Puławska dosłownie spisały się na medal. Pierwsza z nich dopłynęła na drugim miejscu, a druga na trzecim. Polskie kajakarki przegrały jedynie z Hiszpanką Contreras.

W konkurencji olimpijskiej C1 na 1000 metrów nie zawiódł Wiktor Głazunow plasując się na trzeciej pozycji. Mimo, że do zwycięzcy jego strata była ogromna to Polak płynął naprawdę bardzo dobrze, co daje duże nadzieję na przyszłość. Drugi z polskich reprezentantów Łukasz Witkowski był dziewiąty.

W finale A C2 na 500 metrów mieliśmy też Sylwię Szczerbińską i Julię Walczyk. Polki trafiły na bardzo słaby tor i na mecie zameldowały się dopiero na ósmym miejscu.