Daria Pikulik

Trzeba przyznać, że ten weekend w wykonaniu polskich kolarek był naprawdę wyśmienity. Polki stawały na podium na etapach, ale też kończyły wyścigi na wysokich miejscach w klasyfikacji generalnej. Na wyróżnienie z pewnością zasługują co najmniej cztery nazwiska: Pikulik, Niewiadoma, Włodarczyk oraz Lach.

Zacznijmy od piątkowego zwycięstwa Darii Pikulik na najdłuższym (136 km) czwartym etapie Bretagne Ladies Tour 2023. Na Polkę nie było mocnych na finiszu (03:27:22). Pikulik schowała się za plecami Fidanzy, a w odpowiednim momencie wyskoczyła zza nich. Włoszka nie miała szans odpowiedzieć na ten atak. To już drugi raz w tym sezonie, kiedy Daria Pikulik wygrywa jeden z etapów wyścigu. Dobre, szóste miejsce na czwartym etapie zdobyła Katarzyna Wilkos. W tym samym wyścigu na koniec zmagań na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej była Dominika Włodarczyk. Polka na ostatnim etapie uplasowała się w czołowej dziesiątce – na dziewiątej pozycji, co wystarczyło do top 5. w ”generalce”.

W innym wyścigu – Itzulia Women 2023 wystartowała Katarzyna Niewiadoma. Polska kolarka aż dwukrotnie stanęła na podium. Najpierw w piątek zafiniszowała na trzecim miejscu podczas pierwszego etapu liczącego ponad 122. kilometry, a potem w niedzielę skończyła ostatni etap na równie wysokim piątym miejscu. Tym razem do pokonania panie miały trochę mniej, bo 115 km. To wystarczyło Katarzynie Niewiadomej do trzeciego miejsca na koniec Itzulia Women 2023.

Szczegółowe wyniki na: firstcycling.com