Rywalizacja w kajakarskim Pucharze Świata w węgierskim Szeged dobiegła końca. Polscy kajakarze i kajakarki przez trzy dni zmagań zdobyli osiem krążków, w tym w niedzielę trzy srebra.

To był udany weekend nie tylko dla wcześniej wspominanych polskich kolarek, ale także dla kajakarstwa. W niedzielę srebrne medale trafiły trzykrotnie na konto Polaków. W finale K2 na 500. metrów wystąpiły dwie polskie osady. Pierwsza z nich w składzie: Martyna Klatt, Helena Wiśniewska stanęła na drugim stopniu podium Zdobyć krążka nie udało się drugiej polskiej osadzie: Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczak (siódme miejsce).

W C2 na 500. metrów świetnie spisali się polscy kanadyjkarze. Norman Zezula i Aleksander Kitewski dopłynęli na drugim miejscu. Pięć lokat niżej był drugi polski duet: Tomasz Barnik wraz z Wiktorem Głazunowem skończyli na siódmej pozycji.

Polscy kanadyjkarze wystartowali także w konkurencji mikst C2 na 500 metrów. Julia Walczak wraz z Zezulą stworzyli zgrany duet, który finiszował na drugiej pozycji. Kolejnej naszej parze: Kitewskiemu oraz Sylwii Szerbińskiej tak dobrze nie poszło. Ta dwójka musiała pogodzić się tylko z siódmym miejscem.

Pozostali polscy reprezentanci startowali głównie w finałach B i nie odnosili tam większych sukcesów. Na najwyższym czwartym miejscu w C1 na 500. metrów była Magda Stanny.