Foto: Michael Steele ph.news.yahoo.com

Takie informację polscy kibice lekkoatletyki uwielbiają najbardziej. Przed polskimi biegaczami na Halowych Mistrzostwach Europy 2025 w Apeldoorn otworzy się niewątpliwa szansa medalowa jaką będzie konkurencja sztafety mieszanej 4×400 m. 

Kiedy kibice lekkoatletyki w Polsce słyszą hasło sztafeta 4×400 m. na ich twarzach zazwyczaj pojawia się uśmiech i duża nadzieja na medal, a nawet zwycięstwo. Wszyscy dobrze pamiętają ile radości dostarczył nam mikst na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio, gdzie Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, Iga Baumgart-Witan, Karol Zalewski, Kajetan Duszyński oraz Dariusz Kowaluk popędzili po mistrzostwo olimpijskie.

Teraz oficjalnie potwierdzono, że ta konkurencja pojawi się również podczas marcowych HME 2025 w Apeldoorn. Wcześniej European Athletics poinformowało, że sztafeta mieszana 4×400 metrów odbędzie się również w ramach Mistrzostw Europy 2024 w Rzymie. Wiadomo już, że podczas HME wystartuje sześć sztafet, a poszczególne konkurencję będą rozgrywane w dniach 13-16. marca 2025 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!