Fot: Iga Świątek/Twitter

Ćwierćfinał okazał się fatalny w skutkach dla Igi Świątek. Polka kreczowała w trzecim secie, w trakcie pojedynku z Jeleną Rybakiną.

Środowe spotkanie z reprezentantką Kazachstanu zaczęło się pewnym zwycięstwem raszynianki 6:2 w pierwszym secie. Drugi set był już znacznie bardziej wyrównany. Niestety, w trakcie tie-breaku drugiego seta wydarzyła się przykra i niespodziewana sytuacja. Polka po jednym z punktów złapała się nagle za prawą nogę. Raszynianka potrzebowała pomocy medycznej.

Kontuzja zawodniczki nie pozwoliła jej na dokończenie meczu. Przy stanie 2:2 w secie trzecim Świątek kreczowała.

Nie wiadomo jeszcze czy kontuzja jest poważna. Jeśli okaże się takową, najprawdopodobniej  Iga Świątek nie wystąpi w zbliżającym się French Open w roli obrończyni tytułu.

Iga Świątek – Jelena Rybakina 6:2 6:7 2:2 (krecz)