Jan Zieliński

Jan Zieliński i Hugo Nys dawno już tak dobrze się nie prezentowali w deblu. Ostatni raz po meldunku w finale Australian Open para polsko-monakijska nie przechodziła najlepszych momentów szybko odpadając z poszczególnych turniejów. Teraz znów są na fali, co pozwoliło im awansować do finału ATP 1000 w Rzymie.

W walce o finał Polak i Monakijczyk musieli pokonać Hiszpana Marcela Granollersa oraz Argentyńczyka Horacio Zeballosa. Zrobili to w dwóch setach.

W inaugurującej partii Jan Zieliński i Hugo Nys przełamali Granollersa i Zeballosa już w drugim gemie. Kolejną okazję do tego mieli w szóstym, ale z niej nie skorzystali. Mimo to przewaga jednego przełamania została przez nich utrzymana do samego końca seta. Swoje okazję do odłamania mieli też Hiszpan i Argentyńczyk. Żadnej z nich nie potrafili wykorzystać po swojej myśli, co poskutkowało wygraną pary polsko-monakijskiej 6:3, po niespełna czterdziestu minutach.

Drugi set miał bardziej wyrównany przebieg. Kolejny raz o końcowym rezultacie zadecydowało tylko jedno odebranie serwisu. Szczęśliwie znów zrobili to Polak i Monakijczyk. Tym razem udało im się to w jedenastym gemie, dzięki czemu wyszli na prowadzenie 6:5. W dwunastym gemie przy własnym serwisie duetu Zieliński & Nys mogliśmy być spokojni. Para polsko-monakijska rozegrała to świetnie oddając zaledwie jedno oczko swoim przeciwnikom i pieczętując awans do finału od razu przy pierwszej piłce meczowej (7:5).

Jan Zieliński wraz z Hugo Nysem po raz pierwszy znaleźli się w finale ATP 1000 w Rzymie, po wygranej nad Marcelem Granollersem i Horacio Zeballosem 2:0. Polak i Monakijczyk w finale zmierzą się z duetem holendersko-brytyjskim Wesleyem Koolhofem i Nealem Skupskim bądź z parą holenderską Robinem Haasem oraz Boticem Van De Zanschulpem.