Kinga Zgryźniak
Foto: pzszerm.pl

Puchar Świata w szpadzie przeniósł się do Fujairah i do Stambułu. W pierwszej miejscowości mierzyły się panie, a w drugiej panowie. Polscy reprezentanci nie nie poszaleli, przez co nie zdobyli zbyt wielu punktów do rankingu olimpijskiego. 

W przypadku szpadzistek reprezentowały nas cztery polskie reprezentantki: Kinga Zgryźniak, Magdalena Pawłowska, Ewa Trzebińska, Martyna Swatowska-Wenglarczyk. Najlepiej z nich wypadła pierwsza z nich pokonując reprezentantkę Singapuru Kirię Abdul Rahman oraz Francuzkę Auriane Mallo. W ćwierćfinale niestety musiała uznać wyższość Kanadyjką Xiao Ruien. Pozostałe trzy Polki odpadały już w pierwszej rundzie. Swatowska-Wenglarczyk przegrała z Koreanką Choi Injeong, doświadczona Trzebińska z Ukrainką Julią Swytsil, a Pawłowska z Francuzką Eloise Vanryssel.

Trójka polskich szpadzistów rywalizowała w turnieju głównym w Stambule. Najwyżej sklasyfikowany został Wojciech Kolańczyk wygrał w pierwszej rundzie z Finem Niko Vuorinenem. Na kolejnym etapie poległ z Belgiem Neisserem Loyolą. Maciej Bielec i Jarosław Zawrotniak przegrali już w pierwszej walce. Bielec okazał się słabszy od Francuza Paula Allegre, a Zawrotniak z Włochem Federico Vismarą.

Wyniki PŚ w szpadzie kobiet:

1. Sera Song

2. Vivian Kong Man Wai

3. Anna Kun i Gaia Traditi


16. Kinga Zgryźniak

45. Magdalena Pawłowska

50. Ewa Trzebińska

55. Martyna Swatowska-Wenglarczyk

 

Wyniki PŚ w szpadzie mężczyzn:

1. Alexandre Bardenet

2. Mate Tamas Koch

3. Davide di Veroli i Tristan Tulen


27. Wojciech Kolańczyk

36. Maciej Bielec

55. Radosław Zawrotniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!