Lekkoatletka

Letni sezon lekkoatletyczny coraz bardziej się rozkręca. Szczególnie widać to w weekendy, kiedy odbywa się mnóstwo większych i mniejszych mitingów. Wczoraj na czoło list europejskich wyszedł skoczek wzwyż Norbert Kobielski. Podczas drużynowych Mistrzostw Europy w chodzie na 35. km Polacy nie odegrali medalowych ról kończąc na piątej pozycji. 

Lider europejskich tabel w skoku wzwyż

Piąty zawodnik Halowych Mistrzostw Europy w Stambule Norbert Kobielski wystąpił na Akademickich Mistrzostwach Polski, które mają miejsce w Poznaniu. Skoczek wzwyż przefrunął nad poprzeczką zawieszoną na 2,27 m. Polak wszystkie wysokości pokonywał w pierwszej próbie. Dopiero kiedy podszedł do 2,30 m, w ani jednej nie udało mu się przeskoczyć tej magicznej granicy, która dawałaby mu życiówkę. Brakuje mu do tego jednego centymetra, o czym zresztą niedawno opowiadał w wywiadzie dla polskiego-sportu.com. 

Mimo wszystko jego wynik na Akademickich Mistrzostwach Polski daje mu liderowanie w europejskich tabelach. Gdyby spojrzeć na listy światowe to tam Kobielski z wynikiem 2,27 m. zajmuje szóste miejsce. Polak jednak ma jeszcze cały sezon na ustanowienie nowego rekordu życiowego. Sezon letni bowiem będzie bogaty w imprezy, na których pobicie życiowego wyniku smakowałaby zapewne wybornie.

Piąta drużyna na DME w chodzie na 35 km

W tym samym czasie w Czechach, a konkretniej w Podiebradach trwa rywalizacja w ramach drugich Drużynowych Mistrzostw Europy w chodzie na 35 km. Wystartowała w nich trójka Polaków: Jakub Jelonek, Artur Brzozowski oraz Rafał Sikora. Początkowo w składzie był też mistrz olimpijski Dawid Tomala, ale został on wycofany z powodów zdrowotnych. Nasza trójka muszkieterów zajmowała kolejno dziesiąte, jedenaste i dwudzieste piąte miejsce, co dało łącznie piątą pozycję z czterdziestoma sześcioma oczkami. Polki nie startowały w tej rywalizacji.

Wyniki DME w chodzie na 35 km:

1. Alvaro Martin – 2:25.35

2. Christopher Linke – 2:27.05

3. Miguel Angel Lopez – 2:27.33


10. Jakub Jelonek – 2:34.21

11. Artur Brzozowski – 2:34.41

25. Rafał Sikora – 2:46.26

Klasyfikacja drużynowa:

1. Hiszpania – 12 pkt

2. Włochy – 23

3. Niemcy – 33


5. Polska – 46

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!