Na zakończenie Mistrzostw Europy w gimnastyce artystycznej polskie reprezentantki pokazały się nam w tylko jednym finale – z pięcioma obręczami. Mimo tego dostarczyły wielu emocji i zajęły historyczne piąte miejsce.

Finałem, który najbardziej interesował Polaków był ten z pięcioma obręczami, w których mogliśmy śledzić: Małgorzatę Roszatycką, Mileną Górską, Madokę Przybylską, Julię Wojciechowską i Magdalenę Szewczuk.

Nasze gimnastyczki pokazały się z bardzo dobrej strony. Ich występ został doceniony i oceniony przez sędziów na 34,000 pkt, co dało piąte miejsce. Do brązowego medalu Polką zabrakło 0,950 pkt. Mimo tego jest to historyczny występ na Mistrzostwach Starego Kontynentu w finale z pięcioma obręczami. Do tej pory najbardziej okazałe miejsce nasze panie zajęły w 2001 i 2018 r., kiedy były siódme. Teraz poprawiły tę lokatę o dwie pozycję w górę.