Foto: Facebook Polskiego Związku Szermierczego

Szermierczy Puchar Świata w Fujairah przyniósł trzecie miejsce dla polskich szpadzistek i zastrzyk punktów do rankingu olimpijskiego. Zdecydowanie gorzej wypadli floreciści i florecistki podczas PŚ w Szanghaju. 

Polki w Fujairah wystąpiły w następującym zestawieniu: Renata Knapik-Miazga, Kamila Pytka, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Magdalena Pawłowska. W pierwszym pojedynku zmierzyły się z Kazaszkami, które pewnie pokonały 45:28. Rywalizacja o czołową ósemkę z Izraelkami była bardzo zacięta i niewiele brakowało, żeby Polki na tym etapie zakończyły rywalizację. Ostatecznie jednak doprowadziły do dogrywki, w której zdobyły złoty punkt. W 1/4 finału nasze reprezentantki walczyły ze szpadzistkami z Hong Kongu i wygrały z nimi dziesięcioma punktami 35:25. W półfinale Polki starły się z Koreankami, ale niestety nie były w stanie ich pokonać i uległy 32:38. O trzecie miejsce nasze szpadzistki walczyły z Włoszkami. Mimo niełatwej sytuacji po pierwszych kilku wymianach odrobiły stratę i zgarnęły brązowy krążek wygrywając 38:29.

Panowie zanotowali bardzo słaby występ. Ukończyli rywalizację na dopiero 21. miejscu przegrywając już w pierwszej rundzie z reprezentantami Egiptu 35:45.

W Szanghaju natomiast odbywały się walki florecistów i florecistek. Bardzo szybko odpadali z nich polscy reprezentanci. Łącznie wygrali zaledwie dwie walki. U pań najwyżej sklasyfikowana, na dziewiętnastym miejscu została Julia Walczyk-Klimaszyk, a u panów, na trzydziestym Michał Siess. Oboje w pierwszej rundzie zwyciężyli nad reprezentantami Włoch. Walczyk-Klimaszyk nad Giulią Amore 15:9, a Siess nad Guillaume Bianchi 15:9.

Wyniki PŚ w szpadzie kobiet:

1. Francja

2. Korea Południowa 

3. Polska

Wyniki PŚ w szpadzie mężczyzn:

1. Kazachstan

2. Holandia

3. Korea Południowa


21. Polska

Wyniki PŚ we florecie kobiet:

1. Anne Sauer

2. Martina Batini

3. Lee Kiefer, Ysaora Thibus


19. Julia Walczyk-Klimaszyk

53. Hanna Łyczbińska

67. Aleksandra Jeglińska

84. Marika Chrzanowska

Wyniki PŚ we florecie mężczyzn:

1. Alexander Massialas

2. Francesco Ingargiola

3. Julien Mertine, Daniel Dosa


30. Michał Siess

62. Andrzej Rządkowski

74. Maxime Tarasiewcz

83. Mateusz Kozak

118. Adam Jakubowski

127. Piotr Borowiec

129. Jan Jurkiewicz

147. Adrian Wojtkowiak

153. Piotr Kasków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!