Mateusz Klich

Drugiego gola w tym sezonie ligowym strzelił Mateusz Klich w meczu amerykańskiej MLS pomiędzy DC United, a Los Angeles Galaxy.

Polski pomocnik na listę strzelców wpisał się w 80. minucie ustanawiając wynik spotkania na 3:0 dla swojego zespołu. Polak wykonał nietypową celebrację gola przypominającą tę z ośmiu lat do tyłu. Wtedy to Wayne Ronney strzelił w Premier League bramkę przeciwko Tottenhamowi. Dla Mateusza jest to już drugi ligowy gol w Major Soccer League. Klich wyszedł w podstawowym składzie i na boisku znajdował się aż do 89. minuty, kiedy został zastąpiony przez Yamila Asada.

Jego zespół aktualnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli konferencji wschodniej z dziewiętnastoma punktami zdobytymi w czternastu meczach.

Liga amerykańska MLS:

DC United – Los Angeles Galaxy 3:0 (0:0)

71′ 1:0 Christian Benteke

73′ 2:0 Cristian Dajome

80′ 3:0 Mateusz Klich