W meczu kończącym 32. kolejkę Fortuny I Ligi Chrobry Głogów zmierzył się ze Skrą Częstochową. Goście przegrali 0:1 i są coraz bliżsi spadku do eWinner 2 Ligi.

W 7. minucie meczu do bramki Skry Częstochowy trafił Jakub Kuzdra, ale gol ten nie został uznany. Okazało się, że piłkarz znalazł się na pozycji spalonej, co świetnie wychwycił VAR. Siedem minut później częstochowianom już nic nie pomogło. W 14. minucie bowiem do siatki piłkę wpakował Kamil Wojtyra. Skra po tym ciosie przebudziła się i ruszyła do ataku. Szansę na wyrównanie miał chociażby Gracjan Jaroch czy Piotr Nocoń, ale obaj piłkarze nie znaleźli sposobu na pokonanie golkipera Chrobry Głogów. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy Skra Częstochowa uważała, że należy jej się rzut karny po zagraniu jednego z zawodników gospodarzy ręką. Sędzia podbiegł do monitora aby sprawdzić tę akcję. Na niekorzyść przyjezdnych żadnego przewinienia czy nieprawidłowego ułożenia ręki się tam nie dopatrzył. Zatem Skra schodziła po czterdziestu pięciu minutach na przerwę z bramką straty.

W drugiej połowie futbolówka też nie chciała wpaść do siatki Chrobry Głogów. Częstochowianie się dwoili i troili, ale ich skuteczność nie była na najwyższym poziomie. Ich strzały albo były niecelne albo radził sobie z nimi dobrze dysponowany golkiper gospodarzy – Damian Węglarz. Głogowianie przede wszystkim pracowali w defensywie, żeby utrzymać swoją przewagę. Czasami też wypuszczali się z kontrami aby postraszyć Skrę Częstochowę. Oni również jednak nie podwyższyli już swojego prowadzenia do końca spotkania. Mecz zakończył się zwycięstwem Chrobry Głogów 1:0, po golu Kamila Wojtyry.

Częstochowianie na ten moment znajdują się na pierwszym spadkowym miejscu. Do bezpiecznej strefy tracą pięć oczek. Chrobry Głogów plasuje się na dziewiątej lokacie z czterdziestoma dwoma punktami.

Chrobry Głogów – Skra Częstochowa 1:0

14′ 1:0 Kamil Wojtyra

Chrobry Głogów: Węglarz – Górski, Zarówny, Bougaidis, Kuzdra – Mandrysz, Mucha, Kolenc (90′ Ilkow-Golab), Steblecki (60′ Sewerzyński) – Górski (60′ Jóźwiak), Wojtyra (75′ Tupaj).

Skra Częstochowa: Bursztyn – Szymański, Mesjasz, Krzyżak – Łukoszek (79′ Brusilo), Babiarz, Olejnik (57′ Olejnik), Flak (65′ Winciersz), Gołębiowski (46′ Pyrdol), Nocoń – Jaroch (57′ Kozłowski).