W weekend trwała rywalizacja siatkarek plażowych w ramach CEV Beach Nations Cup (Puchar Narodów). W grupie F mieliśmy dwie polskie pary: Katarzynę Kociołek i Martę Łodej oraz Jagodę Gruszczyńską i Aleksandrę Wachowicz. Oba duety zakończyły zmagania z kompletem zwycięstw i awansowały do turnieju finałowego.

Turniej CEV Beach Nations Cup daje możliwość zdobycia przepustki olimpijskiej. Wzięło w nim udział kilkanaście drużyn, które zostały podzielone na siedem grup. Na każdą reprezentację musiały składać się dwa duety. Polki wystąpiły w grupie F wraz z Czeszkami, Belgijkami i Szkotkami.

Już w sobotę zarówno Kociołek wraz z Łodej jak i Gruszczyńska z Wachowicz pokonały rywalki z Belgi. Nasza pierwsza para zwyciężyła 2:0 z Piret i Bez, a druga takim samym wynikiem z Van den Vorden oraz Maertens. W niedzielę na polskie siatkarki plażowe czekały po dwa pojedynki. Najpierw panie zmierzyły się z Szkotkami. Oba spotkania zakończyły się wygraną Polek 2:0. Kociołek i Łodej rozprawiły się z Morrison i Barbour, a Gruszczyńska i Wachowicz z Beattie & Agnew. Na koniec zmagań grupowych nasze panie podjęły Czeszki. Tutaj pierwsza polska para straciła jednego seta, ale końcowo i tak zwyciężyła 2:1 z Hermannovą i Stochlovą. Druga okazała się lepsza (bez straty seta) od Havelkovej i Slukovej.

Dzięki zgarnięciu kompletu zwycięstw w grupie F Polki zakwalifikowały się do turnieju głównego. Aktualnie nie jest jeszcze znana data i miejsce tych zawodów.