Foto: pztw.pl

W ostatni weekend trwały zmagania Mistrzostw Europy Juniorów do lat 19 w wioślarstwie. Na starcie stanęło kilka polskich osad, które dzielnie wiosłowały i wyłowiły nam z wody dwa medale: złoto i srebro. 

Zmagania juniorów miały miejsce, we Francji, a konkretniej na wodzie w Brive-la-Gaillarde. Polskie osady pokazały się tam z niezłej strony i narobiły dużo apetytów na zdobycze medalowe również podczas seniorskich Mistrzostw Europy w Bled, które odbędą się za kilka dni. Na starcie zobaczymy w nich piętnaście polskich osad, które zrobią wszystko, żeby wrócić do Polski z workiem medali.

Zmagania juniorskie, które zakończyły się w niedzielę również dostarczyły nam sporo emocji.

Szczególnie wdzięczni możemy być za te medalowe. Polska czwórka podwójna w zestawieniu: Jakub Olszewski, Aleks Narożny, Tristan Hervet, Martin Weichhaus początkowo plasowała się na odległej, szóstej pozycji i nic nie wskazywało na to, że uda im się wywalczyć krążek. Ostatecznie panowie zebrali się, mocno przyśpieszyli i zafiniszowali na pierwszej lokacie (6:03:22) wyprzedzając Bułgarów i Czechów.

Z wicemistrzostwa Europy juniorek może cieszyć się czwórka podwójna kobiet w składzie: Kinga Kusiowska, Emilia Szczech, Joanna Bajerska oraz Barbara Stępień. Panie w przeciwieństwie do panów nie napędziły nam takiego strachu i od samego rozpoczęcia aż do samego końca utrzymywały się na drugiej pozycji. Na finiszu walczyły jeszcze z Włoszkami, ale te okazały się w niedzielę po prostu lepsze o dobrą sekundę.

Pozostałe polskie osady zakończyły rywalizację na odległych miejscach. W jedynce kobiet Gabriela Stefaniak była szósta, a u mężczyzn Dominik Sypos dziewiąty. Takie samo miejsce w czwórce pań bez sterniczki zajęły: Wiktoria Lewandowska, Zofia Przedmojska, Wiktoria Zawadzka, Julia Oszczęda oraz w dwójce mężczyzn: Mateusz Bielak/Bartosz Kliber. Los ich podzieliła także dwójka podwójna kobiet: Julia Ćwiklińska/Amelia Pawłowska. Najsłabiej wypadła dwójka podwójna mężczyzn: Kamil Sieradzki/Wojciech Kalinowski, która została sklasyfikowana na trzynastej pozycji.

Medalowe wyniki Polaków w MEJ w wioślarstwie: 

Czwórka podwójna mężczyzn:

1. Polska – 6:03,22

2. Bułgaria – 6:04,27

3. Czechy – 6:04,98

Czwórka podwójna kobiet:

1. Włochy – 06:42,86

2. Polska – 06:43,87

3. Czechy – 06:45,16

 

Poprzedni artykułWTA: Iga utrzymała prowadzenie, spadek Magdy Linette
Następny artykułSzczęsny z czterema wpuszczonymi golami… i wysokimi notami!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!