TENIS

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej do wielkoszlemowego turnieju French Open wystąpiły dwie polskie tenisistki: Maja Chwalińska oraz Katarzyna Kawa. Chwalińskiej udało się awansować do drugiego etapu, a Kawa pożegnała się z dalszą rywalizacją.

Chwalińska mierzyła się z rozstawioną z numerem drugim Włoszką Lucrezią Stefanini. Zadanie więc postawione przed nią nie było łatwe. Polka jednak podołała temu wyzwaniu oddając w pierwszym secie zaledwie dwa pierwsze gemy. Kolejne sześć padło już jej łupem, dzięki czemu wygrała 6:2. W drugiej partii było jeszcze lepiej. Polska tenisistka potrzebowała zaledwie czterdziestu minut, żeby zakończyć to spotkanie. Tym razem pozwoliła ugrać Stefanini jeszcze mniej, bo zaledwie jednego gema. Pozostałe trafiły na jej konto, przez co zwyciężyła 6:1 i w całym meczu 2:0. W walce o główną drabinkę French Open stanie naprzeciw Marii Tomofiejewy.

Powodów do zadowolenia nie może mieć Katarzyna Kawa. Mimo wyrównanego meczu ostatecznie górą z niego wyszła Kanadyjka Carol Zhao. Polka dobrze rozpoczęła inaugurujący set prowadząc 3:1. Czym dalej w las tym było gorzej. Kawa pozwoliła sobie odebrać trzy trzy następne gemy i przegrała 4:6. W drugim secie znów to polska tenisistka jako pierwsza odebrała podanie Zhao. Co z tego jednak skoro za chwilę Kanadyjka odpowiedziała na to tym samym. Kawa miała olbrzymie szczęście, bo w samej końcówce przełamała swoją przeciwniczkę i zwyciężyła 7:5. W tie-breaku polska tenisistka nie miała kompletnie nic do powiedzenia przegrywając wysoko 1-6, i w całym meczu pierwszej rundy 2:1.