Foto: Twitter @juvetnusfc

Chelsea Londyn uważa, że tak słaby sezon w Premier League głównie zawdzięcza niedobrej postawie obu bramkarzy: Kepy Arrizabalaga i Eudardo Mendy’ego. ”The Blues” chcą zatem sprowadzić nowego golkipera na Stamford Bridge. 

Londyńczycy nie mogą powiedzieć nawet, że ten sezon był dla nich nieudany, bo był tak naprawdę jedną wielką wpadką. Dopiero dwunaste miejsce w lidze i pożegnanie się z europejskimi pucharami w przyszłym sezonie mimo wielu wzmocnień, które wcześniej dokonali. To wszystko sprawia, że Chelsea poważnie myśli nad zmianą, przede wszystkim w bramce. Zarówno Arrizabalaga jak i Mendy w tym sezonie łącznie wpuścili czterdzieści dwa gole.

Włoskie media „calciomercato.com” podają, że Chelsea jest zainteresowane sprowadzeniem Wojciecha Szczęsnego. Ten miałby być złotym środkiem na poprawienie statystyk obronnych londyńczyków. Co prawda polski bramkarz ma jeszcze ważny kontrakt z Juventusem do końca czerwca 2024 r, ale dla ”The Blues” koszty finansowe nie byłyby wielkim problemem.

Czy sam Szczęsny chciałby trafić do Chelsea? Tego nie wiadomo. Zapewne jest to w jakimś stopniu zależne od tego co stanie się z turyńczykami, którzy na ten moment znajdują się poza europejskimi pucharami. W ostatnich dniach bowiem zostało im odjęte dziesięć punktów, co przełożyło się na spadek przed dwoma ostatnimi kolejkami Serie A na siódme miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!