TENIS
Foto: Michał Jędrzejewski / BNP PARIBAS Poland Open

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do Rollanda Garrosa Maja Chwalińska uległa Rosjance Marii Timofiejewej w trzech setach. Polska tenisistka nie zagra w głównej drabince French Open. 

Pierwszy set poszedł Chwalińskiej błyskawicznie. Timofiejewa kompletnie nie radziła sobie na korcie, wyrzucała wiele piłek, a Polka grała skutecznie prezentując ciekawe zagrania. W pierwszym gemie obroniła aż trzy breakpointy, a w czwartym i szóstym przełamała swoją rywalkę. W ostatnim, siódmym gemie Maja Chwalińska wykorzystała drugiego setbola i zwyciężyła wysoko 6:1, po zaledwie trzydziestu siedmiu minutach gry.

Kolejna partia to załamanie gry Polki. Już w drugim gemie polska tenisistka dała sobie odebrać podanie, a w kolejnym odłamała swoją rywalkę. Timofiejewa nie pozostała dłużna i znów przełamała Chwalińską przy pierwszej piłce. Sytuacja Polki była coraz trudniejsza. W szóstym gemie po raz trzeci odebrano jej własny serwis. Chwalińska jeszcze próbowała walczyć, ale przełamanie w siódmym gemie tylko odrobinę zmniejszyło jej straty, bo już w ósmym Timofiejewa wykorzystała pierwszego breaka wygrywając 6:2.

W ostatnim secie mieliśmy prawdziwy pogrom polskiej tenisistki, która ugrała zaledwie jednego otwierającego gema przy własnym podaniu. Kolejne padały już łupem Rosjanki. Co prawda w trzecim gemie Chwalińska miała swoje szansę na odebranie podania Timofiejewej, ale z żadnej nie skorzystała. Rosyjska tenisistka natomiast zrobiła to dwukrotnie, w czwartym i szóstym gemie. Na koniec zwyciężyła 6:1, po drugiej piłce meczowej i w całym meczu 2:1.

II. runda kwalifikacyjna do French Open:

Maria Timofiejewa – Maja Chwalińska 2:1 (1:6, 6:2, 6:1)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!