Szybko swoją przygodę z WTA 250 w Strasburgu zakończyła rozstawiona z numerem jeden Magda Linette. Poznanianka już w drugiej rundzie odpadła z Rosjanką Anastazją Pawliuczenkową, po zaledwie dwóch setach.

Polka rozpoczęła inaugurującego seta od oddania własnego podania. W czwartym gemie natomiast doprowadziła do wyrównania 2:2 przełamując przy pierwszym breakpoincie Anastazję Pawliuczenkową. Kolejne dwa gemy trafiły na konto serwujących. W siódmym poznanianka nie potrafiła obronić się przed stratą serwisu. Rosjanka przełamała ją przy drugim breakpoincie i na Linette czekało bardzo trudne zadanie odrobienia przełamania. To nie udało jej się już do końca pierwszej partii, którą przegrała 3:6, po trzecim odbiorze serwisu. Trzeba jednak przyznać, że Polka w dziewiątym gemie długo się broniła i dzielnie walczyła o przedłużenie inaugurującego seta. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło.

W następnym secie Pawliuczenkowa zadała dwa decydujące ciosy: pierwszy w trzecim gemie, a drugi w ósmym. Te dwa przełamania przy pierwszej możliwej do tego okazji spowodowały, że Linette nie była się już w stanie podnieść. Polka na przełamanie miała tylko jedną szansę od razu w pierwszym gemie, ale jej nie wykorzystała. Tym samym przegrała 2:6 i w całym meczu 1/8 finału 0:2. Dla Magdy Linette był to ostatni sprawdzian przed wielkoszlemowym turniejem French Open, który rozpoczyna się już w ten weekend.