Już w pierwszej rundzie deblowego turnieju WTA 250 w Rabacie z dalszą rywalizacją pożegnały się Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa. Polka wraz z Gruzinką uległy Amerykance Sabrinie Santamarii oraz Rosjance Janie Sizikowej.

Piter wraz z Kałasznikową nie nagrały się w Maroko. Duet polsko-gruziński fatalnie rozpoczął pierwszego seta. Już po kilkunastu minutach nasza reprezentantka wraz z Gruzinką przegrywała 0:5, po dwóch przełamaniach Santamarii i Sizikowej. Rywalki zrobiły to bez większego wysiłku wykorzystując breakpointy. Kiedy Polka i Gruzinka się przebudziły to było już za późno. Co prawda udało im się wygrać dwa gemy przy własnym podaniu i jednego odbierając serwis Amerykance i Rosjance, ale to było za mało aby ugrać całego seta. W dziewiątym gemie przy podaniu Santamarii i Sizikowej Piter wraz z Kałasznikową nie miały nic do powiedzenia przegrywając 3:6 od razu po pierwszej piłce setowej.

Drugi set był bardziej wyrównany. Polka i Gruzinka weszły w niego równie źle od razu dając się przełamać Amerykance i Rosjancę przy pierwszym breaku. Kolejne dwa gemy zostały wygrane przez duety serwujące. W czwartym natomiast to Santamaria i Sizikowa musiały pogodzić się z przegranym serwisem. Polka i Gruzinka skorzystały z trzeciego breakpointa i doprowadziły do wyrównania. Chwilę później znów to Piter i Kałasznikowa straciły podanie. Ostatecznie parze polsko-gruzińskiej udało się jeszcze przełamać w ósmym gemie. Niestety następne dwa padły łupem przeciwniczek, które wygrały dziesiątego gema na sucho. Ostatecznie po zwycięstwie w drugim secie 6:4 i w całym meczu 2:0 to Santamaria i Sizikowa zagrają w 1/4 finału debla.

1/8 finału deblowego WTA 250 w Rabacie:

Sabrina Santamaria / Jana Sizikowa – Oksana Kałasznikowa / Katarzyna Piter 2:0 (6:3, 6:4)