Foto: Facebook Polskiego Związku Szermierczego

Worek z medalami podczas Mistrzostw Europy U23 w szermierce został rozwiązany. Wczoraj krążek zdobyła Alicja Klasik w szpadzie, a dziś drugi medal dokłada Zuzanna Cieślar w szabli. 

Nikt nie był zaskoczony tym, że Zuzanna Cieślar znajduje się w gronie największych faworytów do zgarnięcia złota. Polska szablistka bowiem zajmuje bardzo dobre miejsce w rankingu FIE, co automatycznie plasowała ją też na wyższej pozycji startowej. Dodatkowo rok temu podczas Mistrzostw Europy seniorów Cieślar zdobyła brązowy krążek. Teraz powtórzyła swój sukces tyle, że w zmaganiach młodzieżowych. Polka wygrała wszystkie starcia grupowe, a później przeszła do cięższych wyzwań. Mierzyła się z Węgierką Beviz  zwyciężając 15:10, a następnie z Niemką Juliką Funke 15:13. W ćwierćfinale poradziła sobie z Włoszką Claudią Rotili i zameldowała się w strefie medalowej turnieju. Do finału awansować się jednak nie udało. W półfinale lepsza jednym trafieniem okazała się Sabina Matis z Rumunii (14:15)

Już w pierwszej rundzie rywalizacji odpadły dwie inne Polki: Zuzanna Lenkiewicz i Daria Skonieczna. Małgorzacie Zasadzkiej nie udało się przejść nawet zmagań grupowych.

U szpadzistów sytuacja wyglądała słabiej. Najwyżej sklasyfikowany został Jan Socha, a później kolejno: Hubert Klughardt, Piotr Urban czy Bartłomiej Saszolunek. Socha w 1/8 finału przegrał z Węgrem Maruanem Osmanem-Tousonem 11:15. Klughardt natomiast nie zdał egzaminu z kolejnym Węgrem Zsombora Keszthelyiego. Polakowi do szczęścia zabrakło jednego punktu (14:15). ’

W inaugurującej rundzie odpadli już Piotr Urban i Bartłomiej Szurlej.

Wyniki szablistek ME U23 w szermierce: 

1. Joana Iljewa

2. Sabina Martis

3. Zuzanna Cieślar, Anna Spiesz


24. Zuzanna Lenkiewicz

29. Daria Skonieczna

40. Małgorzata Zawodniak

Wyniki szablistów ME U23 w szermierce: 

1. Sven Vineis

2. Gaetan Billa

3. Ilian Bobrov, Giulio Geatani


15. Jan Socha

16. Hubert Klughardt

51. Piotr Urban

55. Bartłomiej Staszulonek

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!