Polscy wioślarze piątek na Mistrzostwach Europy w Blend rozpoczęli od szeregu repasaży. Trzy polskie osady dostały się do finałów, a jedna do półfinału.

W finale popłyną:

• Martyna Radosz i Katarzyna Wełna (LW2x), które wygrały swój repasaż (07:03.17)
  • Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) pewnie zwyciężając repasaż (05:49.09)
  • Łukasz Posyłajka, Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Emil Jackowiak (M4-). Panowie uplasowali się na drugim miejscu w repasażu (06:02.89)
  • Jolanta Majka i Michał Gadowski (PR1 Mix2x) dzięki trzeciemu miejscu w repasażu (08:17.68)

W półfinale wystartują:

• Wiktor Chabel i Michał Szpakowski (M2-). Nasi reprezentanci poradzili sobie w repasażu zajmując drugie miejsce (06:34.08) i zobaczymy ich w półfinale.

Awansować do finału A nie udało się:

• Katarzynie Boruch, Oldze Michałkiewicz, Zuzannie Lester i Weronice Kaźmierczak (W4-). Wioślarki zajęły piąte miejsce w repasażu (06:47.22) i wystartują tylko w finale B. Do awansu do finału A zabrakło im dwóch sekund.
  • Barbarze Streng, Joannie Dittmann, Izabeli Gałek i Paulinie Chrzanowskiej (W4x). Polskie reprezentantki były piąte (06:39.89) w repasażu. W sobotę zobaczymy je w finale, ale tym słabszym – B.
  • Jessice Sobocińskiej (LW1x), która w repasażu zajęła dopiero trzecie miejsce (07:58.42).
  • Łukasz Sawicki (LM1x), również trzecia lokata (07:20.07) w repasażu i strata sześciu sekund do finału A
  • Annie Potrzuskiej i Barbarze Jęchorek (W2-), które wystąpią w finale B. Nasze zawodniczki zajęły piątą pozycję w swoim repasażu (07:35.70).
  • Piotrowi Płomińskiemu (M1x), który wygrał swój popołudniowy bieg (07:02.03) i zawalczy w finale C.
  • Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski (LM2x), który zajęli piąte miejsce w półfinale (06:26.02). W sobotę popłyną w finale B.
  • Krzysztofowi Kasperekowi i Szymonowi Pośnikowi (M2x). Panowie wygrali półfinał o awans do finału C (06:27.92) i powalczą o miejsca 13-18.