Dzisiaj w ramach 33. kolejki Fortuna 1 Ligi, Apklan Resovia Rzeszów podejmowała pewną udziału w barażach Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Ostatecznie goście zdołali pokonać rzeszowian 2:1 i tym samym pozostają w grze o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.

W poprzednim starciu zdecydowanie byli dzisiejsi goście, którzy rozgromili Resovię 3:0. Dzisiejsze spotkanie przybrało natomiast inny obrót. W 16. minucie po świetnie przeprowadzonej kontrze rzeszowian, wynik meczu otworzył Miłosz Kałahur. Pierwsza część gry była bardzo wyrównana, choć minimalnie lepsi byli gospodarze. W 30. minucie sprawa się im jednak skomplikowała, bo bezpośrednią czerwoną kartkę zobaczył stoper Resovii – Ruben Hoogenhout. W dalszej części pierwszej połowy, częściej do głosu dochodzili piłkarze Termalici. Nie byli w stanie jednak przełożyć dobrej gry na gola i na przerwę schodzili przegrywając 0:1.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli piłkarze z Niecieczy. Po dobrym dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Andrej Kadlec i wyrównał wynik meczu. Dalsza część gry to już znaczna przewaga gości. Dominowali oni na praktycznie każdej płaszczyźnie co w końcowej fazie meczu przełożyło się również na wynik. W 80′ gry po fantastycznym podaniu Adama Radwańskiego do piłki dopadł Muris Mešanović. Bośniak huknął pod poprzeczkę i nie dał najmniejszych szans bramkarzowi gospodarzy. W 86. minucie oglądaliśmy kolejną czerwoną kartkę w tym meczu. Tym razem z boiska wyrzucony został Mariusz Fornalczyk. W meczu nie padło już więcej bramek i trzy punkty na konto może dopisać sobie Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Goście zajmują obecnie 3. miejsce i pozostają w grze o bezpośredni awans do PKO Ekstraklasy.